TURNAJ PREŠOV            3.4.2011

ĎALŠÍ ÚSPECH MLADÝCH HOKEJISTOV.

3.4.2011

Dva dni po hokejovom turnaji v Humennom chlapci odchádzali na ďalší turnaj organizovaný hokejovým klubom PHK Prešov pre 4. triedy ŠHT. Krátky oddych a znova si obuli korčule a obliekli dresy s túžbou po víťazstve. Účastníkmi turnaja boli tri mužstvá PHK Prešov, Gelnica a MHK Humenné. Prvý zápas sme odohrali s Gelnicou ktorá prekvapila aj Prešovské družstvo a vyhrala suverénne obidva zápasy a tak o druhé miesto sa rozhodovalo medzi PHK Prešov a MHK Humenné. Favoritom zápasu bol práve organizátor turnaja PHK Prešov, keď pred dvoma dňami zvíťazil na našom ľade. Priebeh bol prekvapujúco vyrovnaný keď sme v prvej tretine prehrávali 3:1, ale 20 sekund pred koncom tretiny sme sa dostali znovu do zápasu gólom na 3:2. Druhá tretina sa začala s očakávaním a malou nádejou na víťazstvo a zároveň prišiel vyrovnávajúci gól na 3:3. Začal sa boj s časom a obidva mužstvá sa snažili o zvrátenie zápasu vo svoj prospech. Fanúšikov Humenného rozosmialo niekoľko sporných rozhodnutí rozhodcov, ktorí odpískali 7 trestných nájazdov, ktorými sa mal zápas rozhodnúť ale iný názor mal brankár Miroslav Gombar, ktorý stiahol roletu na svojej bránke a vychytal všetky strely ktoré išli na jeho bránu. Každý vychytaný nájazd nášho brankára, burcoval chlapcov a podarilo sa im dostať do vedenia aj zásluhou trénera, keď chlapci splnili jeho pokyny. Tretia tretina bola o udržaní výsledku čo sa im podarilo a chlapci si tak po druhýkrát vychutnali pocit z víťazstva a dotkli sa medaile so striebornou príchuťou. Tréner Martin Mihály tak počas jedného víkendu priviedol svoj tým k 3. miestu na turnaji v Humennom a v nedeľu k 2. miestu na turnaji v Prešove. Záver sezóny sa chlapcom teda naozaj podaril.